piłka nożna

środa, 20 kwietnia 2011
Tuż przed dzisiejszym meczem Barsy i Realu, patrzę w telewizor i widzę jak Jose Mourinho zaczyna mówić o sukcesie, zespołowości, ciężkie pracy… Zapowiedź spotkania? Nie. Reklama, o czym dowiadujemy się dopiero po dłuższej chwili, gdy malutki znaczek M pojawia się w klapie marynarki trenera. Dlaczego tak delikatnie? Dlaczego brand banku nie bije po oczach?
 
Tak myślę, że to być może efekt braku zdecydowania wśród marketerów banku. Niby chcemy spot ze znanym sportowym, celebrytą – ale z drugiej strony…. Mourinho to ten który nie kosi trawy by przeciwnikom grało się ciężej. To ten który zmniejsza boisko by rywal nie mógł grać widowiskowo. Skuteczny? Tak. Po trupach do celu? Prawie. Tylko czy taki ma być bank? Więc może zróbmy z nim reklamówkę, ale tak by naszego banku za bardzo nie było widać… I wilk syty i owca cała.

p.s To drugi mecz w przeciągu ostatnich dni, który oglądam i który realizuje TVP. I transmisja się rwie raz za razem… W kontekście wciąż nie rozstrzygniętego przetargu na piłkarską ekstraklasę to chyba sygnał, że z Canal Plus lepiej ligi nie ruszać.
21:56, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Komentarze (2) »
wtorek, 15 lutego 2011
Już za chwilkę. Już za kilka dni. Nowa Olimpijska i nowy stadion. Zbudowany z umiarem, elegancją i polotem. W sobotę oficjalne otwarcie - będzie żółto-niebiesko.


11:40, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 stycznia 2011
Śnieg w lipcu by mniej zdziwił obserwatorów polskiej Ekstraklasy niż to, że Andrzej Rusko pozostanie szefem spółki Ekstraklasa S.A. na kolejną kadencję.

A jednak. Czym Rada Nadzorcza została przekonana? Czy kroi się partner na miarę Orange?
15:26, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 grudnia 2010
Dziwne nieco te dzisiejsze decyzje o organizatorach kolejnych MŚ w piłce nożnej. Najpierw Rosja w 2018 - to chyba by poznać uroki podróżowania z meczu na mecz w kilku strefach czasowych...

W 2022 natomiast Katar - tu chyba z dachu jednego stadionu na drugi będzie można przeskoczyć... A może na wyspach je zbudują?

A tak naprawdę to zazdrość po prostu, że to nie u nas. No i do Holandii&Belgii lub Anglii łatwiej by było chyba dojechać. Może po udanym Euro 2012 powalczymy o 2026?
19:20, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Komentarze (2) »
wtorek, 30 listopada 2010
Dawno nie było wieści o projektach kupna klubów przed stowarzyszenia kibiców- czy to pierwowzoru z Wielkiej Brytanii czy polskiej edycji – www.kupimyklub.pl

Wpadła mi oko kolejna wariacja na temat formy zaangażowania kibiców w życie klubu. Tym razem wierni kibice norweskiej drużyny Viking  Stavanger postanowili nie tyle kupić cały klub – co wesprzeć transferową ofensywę. Zbierali do puszek, sprzedawali kiełbaski, zapisywali spadki… I zebrało się sporo gotówki, za którą superstrzelca klub ma kupić.
11:56, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 listopada 2010
Grała Barsa. Wynik znany. Komentarz do spotkania znaleziony na zczuba.pl, który świetnie podsumowuje wspaniały mecz:

- Jose Mourinho schodzi do szatni z miną, która idealnie nadawałaby się na reklamę musztardy.
23:02, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 08 listopada 2010
Bez gigantomanii, za to "kompletnie, konkretnie". Nowy stadion żółto-niebieskich . Na razie tylko dzień otwarty, ale już niedługo...

13:27, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 listopada 2010
Dlatego warto grać w pucharach. Dlatego warto mieć nowy stadion. Dlatego warto budować zainteresowanie klubem. Lech zdyskontował swój sukces i wpływy z samych biletów na mecz Man City, wyniosły w granicach pięć milionów złotych. Coś wpadnie jeszcze z dnia meczu, czyli czysty zysk może wynieść właśnie pięć milionów złotych. Warto się starać jak widać – prawdziwe pieniądze są poza ekstraklasą.
12:21, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Komentarze (1) »
niedziela, 31 października 2010
Podglądałem dziś mecz Lecha z Wisłą. Wynik piękny, bramki również więc wypadałoby się cieszyć… Zawsze jednak jakieś „ale” się znajdzie. Tym razem padło na kibiców – i nie chodzi mi o to, że na w teorii nowoczesnym i bezpiecznym obiekcie kibice Lecha weszli na sektor Wisły i zaczęli młóckę (ochrona oczywiście już zwiała). Chodzi mi o doping. Śpiew konkretniej. Dlaczego polscy kibice nie potrafią śpiewać na meczu? Czy to tylko kwestia temperamentu czy tego, że na muzyce w szkole nuty kazali pisać i wypracowania o Szopenie? Dlaczego nie może być tak jak przed meczem River Plate gdy po prostu ciarką przechodzą i zazdrość bierze gdy te emocje widać.

20:23, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Komentarze (5) »
piątek, 22 października 2010
Negocjacja podwyżek dużo bardziej spektakularnie przebiega gdy mowa o piłkarzach niż dajmy na to u sekretarki. O sensacyjnym odejściu Ronney’a z MU pisał cały świat. Kibice zdążyli przygotować już odpowiednie transparenty i znienawidzić na całe życie; trener zdziwić się na sto sposobów, a właściciele innych klubów zdążyli przeliczyć zasoby gotówki na zakup piłkarza…

Okazało się, że to tylko przygrywka do negocjacji. Wayne podpisał kontrakt na kolejne pięć lat.


18:50, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9