internet

wtorek, 07 grudnia 2010
Tak się zgrabnie stało, że świat w miejscu nie stoi. Stąd zarówno nowe kanały komunikacji i dystrybucji treści pojawiają się stale. I tak w coraz nowszych formach dystrybuowane są newsy z blogów. Na czytnikach choćby – na rozwiązaniu jakie wprowadziła księgarnia internetowa Legimi. Za pośrednictwem ich serwisu można czytać/oglądać/komentować treści z najróżniejszych zaproszonych do udziału blogów i blogerów (Glogerów jak kolejny rok poprawia Word).

Wyróżniony zaproszeniem zostałem również i ja. Rozwiązanie więc choćby z ciekawości polecam sprawdzić.
15:10, stanislaw_pogorzelski , internet
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 marca 2010
Ależ ten czas leci. Pamiętam jak dziś, gdy pierwszy post na SiM napisałem… A tu rach ciach i dwa lata minęły. Wyczytałem ostatnio, że z takim stażem to już, jako blog dojrzały powinienem się traktować.

Zmienia się sportowy i biznesowy świat dookoła, natomiast niezmienne pozostanie, że zawsze jakiś komentarz się na usta ciśnie. I dobrze.

Urodzinowy tort i tradycyjnie - bo po raz drugi, cuda z Google.
Podobnie jak i podczas pierwszych urodzin, nadal frapujące są dla mnie ścieżki, jakimi trafiają goście na SiM. Google Analytics prawdę ci powie…

Najdziwniejsze hasło
11 listopada przedstawienie jak żywe
Buty do służby
Dlaczego słońce jest żółte?
Duże ciekawe liczby
Ja, jako syn marnotrawny
Kobiety sponsorujące seks z woj małopolskiego
Lanserskie kluby w Warszawie
Mądre myśli na urodziny
Napalone 13 latki
Ogolone głowy siatkarek
Ogólność i typy
Bardzo zła zemsta na wszystkich

18:18, stanislaw_pogorzelski , internet
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 sierpnia 2009
Każdy kto pisze bloga ma jakąś swoją inspirację. Chciałby pisać tak samo albo lepiej. I to jest fajne. Problem jest gdy wzór jest nieco niedościgniony – staje się wówczas źródłem frustracji….

I tak właśnie jest z serwisem Zczuba.pl. Styl pisania, pomysły, talent researcherski… Mimo, że profil SiM jest nieco inny, chciałbym pisać jak Oni. Chyba się jednak poddam – walczyć z absolutem się nie da. Opadły mi ręce jak znalazłem poniższe zdjęcie. Skąd oni biorą takie perełki ?!

Keep goin’ fellas!


10:28, stanislaw_pogorzelski , internet
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 lipca 2009
Jakoś nie mogę się do końca przekonać do mikroblogów i na razie raczej obserwuję trend. Widzę jednak, że zyskuje to momentami sporą popularność i zadomowi się na dłużej. Będzie to pewnie wyglądać jak w przypadku blogów – są blogaski i blogi. Będą i twittery i twitkki.

15:52, stanislaw_pogorzelski , internet
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 maja 2009
Tym razem nie SiM, a blog agencyjny, na którym już nie tak często hulam. Ale o konkursie warto wspomnieć...

Sto lat!
17:30, stanislaw_pogorzelski , internet
Link Dodaj komentarz »
sobota, 18 kwietnia 2009
Kilka dni bez dostępu do netu, prasy i telewizji (a w zasadzie to świadome odcięcie, bo opłaty za transfer danych za granicą w każdej chyba sieci są niemiłosiernie bandyckie) sprawiło, że dorwałem się do komputera z prawie drążącymi rękoma. Tyle na pewno się w sporcie wydarzyło! I co ? I nic.

Tuż przed wyjazdem leady głównych serwisów żyły tradycyjnie problemami Kubicy z szefami BMW; rozważaniem czy odbiorą nam Euro 2012; fetowaniem sukcesów sióstr Radwańskich i rzecz jasna wykpiwaniem prezesa PZPN…

A co mnie dziś wita w czołówkach serwisów ? Problemy Kubicy z szefami BMW; rozważania czy odbiorą nam Euro 2012; fetowanie sukcesów sióstr Radwańskich i na koniec wykpiwanie prezesa PZPN. Jak to więc jest ? Panta rei czy nie ?

20:49, stanislaw_pogorzelski , internet
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 kwietnia 2009
Blog idzie na urlop...

Krótki, ale zawsze coś.
17:24, stanislaw_pogorzelski , internet
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 marca 2009
Pierwsze, ale ważne. Równo rok temu za namową kolegi, zaczął swój wirtualny żywot SiM. Od początku miałem wątpliwości jaki charakter ma przyjąć blog: komentować newsy sportowe, a może kampanie marek, a może bardziej samemu próbować trendy tworzyć. Wszystkiego po trochu mam wrażenie wyszło i dobrze.

Czytelników przybywa, rankingi rosną, pisać mi się chce ;)

By urodziny nie wypadły zbyt poważnie, modnej ostatnio zabawy dostarczy nam Google Analytics. Nie tyle ile odwiedza mnie gości (bo o szczegółach się nie mówi – choć bywało i po 200 odwiedzin dziennie), ale o tym jakie to hasła wpisane w wyszukiwarkę sprowadzają na bloga… Wybieram najbardziej egzotyczne bo zapytania typu „marketing sportowy”, „sponsoring” czy „sportowy biznes” to norma i nie powinno dziwić. Za to inne bywają… dziwne. Bardzo….

Głosowanie start i do następnych urodzin. “Tunezja, gwiezdne wojny”, jest chyba nie do pobicia...


Które hasło najdziwniejsze ?
fryzura szansa na sukces
metroseksualni koszykarze
nerwowy mąż
kebaby i kryzys
biało czerwoni razem czy osobno
co ma robić sponsor
jak wytropić hakera
lotnisko bemowo pojemność
mądre myśli piłkarzy
ryż światełka
sulejman al fatim
zaginął pies bokser gdynia
zło
tunezja gwiezdne wojny

10:08, stanislaw_pogorzelski , internet
Link Komentarze (6) »
wtorek, 21 października 2008
Oszałamiające sukcesy kolejnych serwisów społecznościowych doprowadziły w końcu do powstania serwisów dedykowanych kibicom. Oba świeże pomysły są przykładem jak różne można mieć wyczucie Internetu i jak wiele zależy od pasji, a nie budżetu.

Premiumliga.pl

Zapowiadany swego czasu dosyć szumnie, serwis dla kibiców sygnowany przez TP/Orange. Dziwić może w pierwszej kolejności forma launchu. Cicha, głównie w branżowych newsletterach widoczna. Przyczyną może być zawartość, a dokładniej jej brak. Jak na razie jedynym benefitem jaki oferuje serwis to możliwość… dyskusji z innymi użytkownikami. Kilka newsów pochodzących z dużych portali nie można uznać za interesujący kontent. Brak materiałów video! A zrobiła to firma do której należy kanał Orange Sport. Być może treści i atrakcje będą pojawiać się sukcesywnie, ale jest to forma rozruchu niespotykana. Niespotykane również jest, że nie jest w żaden sposób komunikowany cel istnienia strony…

Dodam, że serwis jest… płatny! Aby się zarejestrować trzeba wysłać SMS (3,66 zł) i podać swój nr w sieci Orange lub klubowych Lechia i Wisła Mobile. Wysyłając kolejne SMS możemy głosować na swój klub. I w SMS właśnie częściowo skryta jest tajemnica, bo jak na razie główną ofertą są doładowania Orange GO. Do tej pory podobne serwisy zanim zaczęły zarabiać (co jest jak najbardziej normalne), przyciągały użytkowników, budowały społeczność, oferowały korzyści… Tu jednak ma być inaczej - czy z powodzeniem zobaczymy.

Trzyzero.pl

Na drugim biegunie pojawił się amatorski i non-profit projekt Trzyzero.pl. Idea jasna i klarowna – integracja kibiców wokół pasji jaką jest piłka nożna. Atrakcje dla kibiców są takie jakich można oczekiwać po interaktywnym projekcie – blogi, rss, rankingi, zestawienia, materiały video, treści dodawane przez wszystkich użytkowników, a przede wszystkim duża elastyczność w reakcji na sugestie kibiców. Dokładnie to czego brakuje serwisowi Orange.

W projekcie widać także głębszy cel, o którym autorzy mówią otwarcie – Chcemy zbudować piłkarski, nowy, lepszy świat. Chcemy skupić wokół serwisu pokolenie nowych kibiców.

Będziemy mieli zatem wkrótce dwa rozdania w polskiej piłce: Nowy (stary) Zarząd w PZPN i nowi kibice w Trzyzero.pl. Którzy są przyszłością ?

P.S O premiumliga.pl w kontekście przyszłości nie piszę – bo jej nie widzę.

11:01, stanislaw_pogorzelski , internet
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 31 sierpnia 2008
Dział miało być o Nike Human Race, ale od chwili jak wyczytałem, że dla doraźnych celów marka współpracuje z chińskimi służbami specjalnymi, to żółta kartka i na razie o Nike cicho. Jak ktoś chce może pośledzić co i jak – choć sądziłem, że dużo bardziej medialne wydarzenie to będzie. A tu tak raczej średnio głośno.

Okazuje się, że „bojkot” to szczęśliwy zbieg okoliczności bo jest temat równie ważny do poruszenia! 31 sierpnia to Międzynarodowy Dzień Bloga!

Nie mam pojęcia jak świętuje się w Internecie, wiec po pierwsze podpatrzyłem co o blogach i świętowaniu piszą inni i inni i jeszcze inni.

A po drugie: wesołych świąt!


19:03, stanislaw_pogorzelski , internet
Link Komentarze (1) »