czwartek, 09 grudnia 2010
Fajną rzecz zauważył kolega. Piłkarska reprezentacja ma nowego sponsora – napój izotoniczny 4move (przy okazji widać, ze FoodCare powoli staje się jak Coca-Cola: sponsoruje wszystko co żywe.) Rzecz w tym, że sponsorem reprezentacji jest też już Cisowianka…

I teraz co? Pić będą z dwóch butelek? A może wybiorą? A może zmieszają? Czy przypadkiem jedną z podstawowych zasad sponsoringu jest dobór partnerów na zasadzie wyłączności branżowej? Mimo, że jedno to woda, a drugie napój izotoniczny zbieżność jest zbyt duża moim zdaniem.
10:01, stanislaw_pogorzelski , sponsoring
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 grudnia 2010
Tak się zgrabnie stało, że świat w miejscu nie stoi. Stąd zarówno nowe kanały komunikacji i dystrybucji treści pojawiają się stale. I tak w coraz nowszych formach dystrybuowane są newsy z blogów. Na czytnikach choćby – na rozwiązaniu jakie wprowadziła księgarnia internetowa Legimi. Za pośrednictwem ich serwisu można czytać/oglądać/komentować treści z najróżniejszych zaproszonych do udziału blogów i blogerów (Glogerów jak kolejny rok poprawia Word).

Wyróżniony zaproszeniem zostałem również i ja. Rozwiązanie więc choćby z ciekawości polecam sprawdzić.
15:10, stanislaw_pogorzelski , internet
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 grudnia 2010
Dziwne nieco te dzisiejsze decyzje o organizatorach kolejnych MŚ w piłce nożnej. Najpierw Rosja w 2018 - to chyba by poznać uroki podróżowania z meczu na mecz w kilku strefach czasowych...

W 2022 natomiast Katar - tu chyba z dachu jednego stadionu na drugi będzie można przeskoczyć... A może na wyspach je zbudują?

A tak naprawdę to zazdrość po prostu, że to nie u nas. No i do Holandii&Belgii lub Anglii łatwiej by było chyba dojechać. Może po udanym Euro 2012 powalczymy o 2026?
19:20, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Komentarze (2) »
wtorek, 30 listopada 2010
Dawno nie było wieści o projektach kupna klubów przed stowarzyszenia kibiców- czy to pierwowzoru z Wielkiej Brytanii czy polskiej edycji – www.kupimyklub.pl

Wpadła mi oko kolejna wariacja na temat formy zaangażowania kibiców w życie klubu. Tym razem wierni kibice norweskiej drużyny Viking  Stavanger postanowili nie tyle kupić cały klub – co wesprzeć transferową ofensywę. Zbierali do puszek, sprzedawali kiełbaski, zapisywali spadki… I zebrało się sporo gotówki, za którą superstrzelca klub ma kupić.
11:56, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 listopada 2010
Grała Barsa. Wynik znany. Komentarz do spotkania znaleziony na zczuba.pl, który świetnie podsumowuje wspaniały mecz:

- Jose Mourinho schodzi do szatni z miną, która idealnie nadawałaby się na reklamę musztardy.
23:02, stanislaw_pogorzelski , piłka nożna
Link Komentarze (1) »
sobota, 27 listopada 2010
Złote Spinacze, czyli branżowe nagrody dla piarowców rozdane. Całkiem sporo pozgarniali ich moi przyjaciele z byłej agencji. Grat!
10:55, stanislaw_pogorzelski , public relations
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 listopada 2010
Miał być początek serii – jest zupełnie inaczej. Po wielu latach przymiarek Lotos został sponsorem gdańskiej Lechii. Kwota umowy nie powala na kolona (17 mln) – fakt jednak pozostaje.  Gdański klu w uprzywilejowanej sytuacji został postawiony. Czy to dobra decyzja biznesowa marki, która swoją odnogę detaliczną (stacje benzynowe) ma głównie w północnej Polsce? W Gdyni obroty mogą spaść – w okolicach także. Dodatkowo smaczku sytuacji dodaje prawdopodobne wycofanie Lotosu z drużyny gdyńskich koszykarek.

Nie lepiej było przeczytać poprzedni post?
23:15, stanislaw_pogorzelski , sponsoring
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 22 listopada 2010
Miasto po Łódź po raz kolejny się pokazuje z dobrej strony – to już chyba drugi raz od czasów „Ziemi Obiecanej” i Marcina Gortata. Przedstawiciele lokalnych klubów piłkarskich zadeklarowali, że sponsorów i partnerów biznesowych będą poszukiwać wspólnie.

Skąd taki pomysł i mój entuzjazm? Ano dla sympatyków piłki oczywistym jest bardzo wysoki poziom „nielubienia”  między kibicami Widzewa i ŁKS. Szalenie to utrudniało pracę marketingowców, którzy nie mogli przekonać do współpracy, żadnej marki – bo automatycznie w drugiej części miasta stawała się toksyczną.

Z podobnym problemem borykali się zarządzający klubów z Galsgow – Celticu i Rangersów. I poszli po rozum do głowy i rozpoczęli wspólną sprzedaż pakietów sponsorskich. Działa i Łódź zgrabnie rozwiązanie zaadoptowała. Kolejni? Może Kraków ? Trójmiasto?
10:20, stanislaw_pogorzelski , sponsoring
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 listopada 2010
Kilka ciekawych prelekcji i sporo ciekawych informacji. Po kolejnych Dniach Marketingu Sportowego stwierdzam, ze jest lepiej niż część środowiska myśli. Taka refleksja pojawiła się jednak, nie po prelekcjach specjalistów z zachodu czy menadżerów polskich, wielkich koncernów. To po warsztacie z przedstawicielami spotów „niszowych”,  jak ładnie nazwali go organizatorzy. Rzecz w tym, że ci samotni jeźdźcy okazali się ludźmi nie tylko z pasją, ale i wiedzą. To już zawodowcy. Nie rozmawiałem z nimi o podstawach – to był raczej dialog o operacyjnych problemach i sposobach ich rozwiązywania.

Co najbardziej utkwiło mi pamięci ? Zdecydowanie słowa Toby’ego Hestera z Castrola, który wyraźnie powiedział, że miliony wydane podczas MŚ w RPA na płatną reklamę i cały ekwiwalent reklamowy uzyskany dzięki brandingowi są nie warte nawet pensa gdy nie będą odpowiednio obudowane aktywacjami dla kibiców, konsumentów i pracowników. Słowem nie ma zysku przy projekcie ograniczającym się do logo na koszulce i bandzie stadionu.
17:14, stanislaw_pogorzelski , sponsoring
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 listopada 2010
Czy prócz pięknych kobiet istnieje coś bardziej przyciągającego dla facetów niż darmowe duże z pianką ? Z takiego założenia wyszedł chyba jeden ze sponsorów (browar) australijskich krykiecistów: za zwycięstwo swojego teamu z Anglią, każdy dorosły Australijczyk otrzyma darmowe piwo. Firma musi się liczyć z rozdaniem 13 milionów butelek. I raczej żaden z nich nie odmówi.
09:44, stanislaw_pogorzelski , sponsoring
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 39